Опубліковувач

Projekt „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie oławskim - edycja I"

Powiatowy Urząd Pracy w Oławie realizuje projekt  „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie oławskim – edycja I", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

Zadania realizowane w projekcie

Osoby biorące udział w projekcie w zależności od indywidualnych potrzeb będą miały możliwość skorzystania następujących form pomocy:
  1. Pośrednictwo pracy lub/i poradnictwo zawodowe dla 245 osób - trwa rekrutacja;
  2. Staże dla 120 osób – rekrutacja zakończona;
  3. Bony szkoleniowe dla 14 osób – trwa rekrutacja;
  4. Jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla 71 osób – rekrutacja zakończona;
  5. Prace interwencyjne dla 36 osób – rekrutacja zakończona;
  6. Wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla 6 osób – rekrutacja zakończona;
Wsparcie w projekcie powinno być zgodne z potrzebami lokalnego/ regionalnego rynku pracy.
W przypasku osób 18-29 lat odpowiednia jakość wsparcia jest realizowana poprzez zdefiniowanie priorytetów tematycznych dla wsparcia, tj. nacisk zostanie położony na priorytety tematyczne, w których zapewnia się możliwość zdobycia następujących umiejętności/kompetencji lub kwalifikacji:
  1. umiejętności cyfrowe;
  2. umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki;
  3. umiejętności niezbędne z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji, w tym Barometrem zawodów dla powiatu oławskiego lub województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030 tj.
  • Chemia i biomedycyna
  • Auto-Moto-Aero-Space
  • Surowce naturalne i wtórne
  • Maszyny i urządzenia
  • „Zielony ład" - specjalizacja horyzontalna
  • „Przemysł 4.0" - specjalizacja horyzontalna
  • „Zycie wspomagane technologią" - specjalizacja horyzontalna.
    4. umiejętności niezbędne w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi

Grupa docelowa wsparcia

Łącznie wsparciem w projekcie zostanie objętych 243 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP Oława, w szczególności: 
  1. znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie: podstawowe, gimnazjalne, średnie ogólnokształcące, branżowe, zawodowe i zasadnicze zawodowe);
  2. osoby młode w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET tj. spełniające łącznie trzy warunki:
  • nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo);
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki); nie szkoli się (tj.
  • nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy finansowanych ze środków publicznych w ciągu 4 ostatnich tygodni)
 Udział w projekcie osób w wieku 18-29 lat poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych.

Cel projektu

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 243 osób bezrobotnych
z powiatu oławskiego.

Rezultaty projektu

Rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez 193 uczestników projektu oraz uzyskanie kwalifikacji przez 9 uczestników, po opuszczeniu projektu, tj. w ciągu 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

Wartość projektu

4 462 515,37 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich

1 338 754,60 zł

Okres realizacji projektu:

01.01.2023 r. - 31.12.2024 r.

Dodatkowe informacje

Projekt jest zgodny z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn oraz niedyskryminacji (ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub przekonania, poglądy polityczne lub wszelkie inne poglądy, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną) i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, zasadą zrównoważonego rozwoju, Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych

Uczestnicy projektu mają możliwość pisemnego zgłaszania do Instytucji Pośredniczącej, tj. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, 58-306 Wałbrzych, ul. Ogrodowa 5B, podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. oraz Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26  października 2012r.
 
Podmioty uczestniczące w Projekcie mają możliwość zgłoszenia Instytucji Pośredniczącej tj. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, 58-306 Wałbrzych, ul. Ogrodowa 5B m.in. za pomocą anonimowego formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Instytucji Pośredniczącej: http://www.dwup.pl/kontakt/formularz.html, informacji o możliwości wystąpienia nadużycia finansowego, w tym konfliktu interesów lub korupcji.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE


Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display